Konkursy organizowane cyklicznie

GEEK

Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe

Zapraszamy do rywalizacji uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod opieką nauczycieli, a zadaniem tych zespołów było stworzenie scenariusza lub prototypu cyfrowej gry edukacyjnej.

Geniallne Miejsca

Konkurs na gry/escape-room w aplikacji Genialy

Zadanie polega na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu na temat okolicy, gdzie znajduje się Placówka uczniów. Można opracować wybitną postać z regionu, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu.

Prace magisterskie

Konkurs na najlepsze prace magisterskie z informatyki

Konkurs przeprowadzany od 1984 roku dla studentów przez Oddział Dolnośląski PTI. Obejmuje prace magisterskie i dyplomowe pod kątem zastosowań zaawansowanych metod informatyki.

Książki informatyczne

Konkurs na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną

Celem nagrody jest uhonorowanie autorów szczególnie wartościowych opracowań z zakresu informatyki i jej zastosowań oraz dostarczenie środowisku polskich informatyków informacji o publikacjach zasługujących na jego szczególną uwagę.

Nagroda im. Lipskiego

Konkurs dla młodych naukowców w zakresie informatyki

Nagroda dla pracowników, doktorantów, studentów krajowej szkoły wyższej lub innej instytucji prowadzącej badania naukowe w zakresie informatyki. Oryginalnie laureatami mogły zostać osoby w wieku do 30 lat, a od 2022 roku, w nowej edycji Nagrody, do 35 lat.

Konkurs Bóbr

Konkurs dla uczniów z zakresu algorytmiki i technologii IT

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

ISLP - edycja Polska

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych

Konkurs jest zespołowy: 1-5 uczniów, grupy reprezentuje nauczyciel. Zadaniem w konkursie jest przeprowadzenie badania (ankieta, doświadczenie, itp.) na dowolny temat i na jego podstawie przygotowanie plakatu naukowego w wersji elektronicznej.

Prof. Pawlak Award

Professor Zdzisław Pawlak Best Paper Awards

Nagroda konferencji FedCSIS upamiętnia  prof. Zdzisława Pawlaka, autora teorii zbiorów przybliżonych (Rough sets). Organizatorzy przyznają nagrodę  w 4 kategoriach – dla autora najlepszego wystąpienia, dla młodego naukowca, dla projektu naukowo-przemysłowego oraz międzynarodowego.

Data Mining Competition

Konkurs eksploracji danych

Organizatorzy konferencji FedCSIS w każdej edycji ogłaszają nieco inne wyzwanie. W przeszłości uczestnicy mieli np. za zadanie stworzyć system do przewidywania kosztów realizacji kontraktów biznesowych, monitorowania dużej infrastruktury IT czy przewidywania współczynników zwycięstwa w popularnych grach.

Temporal Image Caption Retrieval Competition

Przetwarzanie obrazów i tekstów

To nowy konkurs w edycji FedCSIS 2023. Zadanie polega stworzeniu modelu multimodalnego, łączącego przetwarzanie obrazów i tekstów. Tego typu systemy umożliwiają czyli pobieranie obrazu dla zapytania tekstowego lub pobieranie tekstu powiązanego z danym obrazem.

PolEval Competition

Przetwarzanie jezyka polskiego

Uczestnicy konferencji FedCSIS mogą zgłaszać do konkursu narzędzia do przetwarzania języka polskiego. Zadania konkursowe obejmują: przewidywanie interpunkcji na podstawie języka mówionego, rozpoznawanie i przetwarzanie skrótów, wyszukiwanie odpowiednich fragmentów tekstu.

Center for Artificial Intelligence Challenge on Conversational AI Correctness

Przetwarzanie języka

Celem konkursu jest stworzenie modeli przetwarzania języka naturalnego, odpornych na błędy w rozpoznawaniu mowy. Konkurs nadzorują naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i centrum badawczego Samsung Polska.

Informacje o konkursach

Ogólnopolski Konkurs na najlepsze prace i projekty inżynierskie z informatyki

Polskie Towarzystwo Informatyczne już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Konkurs na najlepsze prace i projekty inżynierskie z informatyki. Jest on koordynowany przez Oddział Małopolski i...

Konkurs na Najgorszą Aplikację rozstrzygnięty

Nagroda dla Najgorszej Aplikacji udostępniającej usługi publiczne (zwana także Nagrodą na ANTYaplikację) została przyznana przez PTI w tym roku po raz pierwszy. Nagroda jest...

Zasady zgłoszeń – GEEK’23-24

W poniedziałek (13.11) odbył się webinar informujący o zasadach zgłoszeń do nowej edycji konkursu GEEK. Przypominamy, że tym razem tematem są wynalazki i wynalazcy. Konkurs...

Filmowy konkurs „Moja Szymborska”

Oddział Małopolski PTI, wspólnie z Sekcją Informatyki Szkolnej i Stowarzyszeniem Polonistów, zorganizował konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Moja Szymborska". Zadanie polegało na...

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

W ostatni weekend (4-5 listopada) odbyła się kolejna krajowa edycja Akademickich Mistrzostw w Programowaniu Zespołowym. W sobotę przeprowadzono zawody próbne, a w niedzielę –...