Konkursy organizowane cyklicznie

GEEK

Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe

Zapraszamy do rywalizacji uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod opieką nauczycieli, a zadaniem tych zespołów było stworzenie scenariusza lub prototypu cyfrowej gry edukacyjnej.

Geniallne Miejsca

Konkurs na gry/escape-room w aplikacji Genialy

Zadanie polega na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu na temat okolicy, gdzie znajduje się Placówka uczniów. Można opracować wybitną postać z regionu, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu.

Prace magisterskie

Konkurs na najlepsze prace magisterskie z informatyki

Konkurs przeprowadzany od 1984 roku dla studentów przez Oddział Dolnośląski PTI. Obejmuje prace magisterskie i dyplomowe pod kątem zastosowań zaawansowanych metod informatyki.

Książki informatyczne

Konkurs na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną

Celem nagrody jest uhonorowanie autorów szczególnie wartościowych opracowań z zakresu informatyki i jej zastosowań oraz dostarczenie środowisku polskich informatyków informacji o publikacjach zasługujących na jego szczególną uwagę.

Nagroda im. Lipskiego

Konkurs dla młodych naukowców w zakresie informatyki

Nagroda dla pracowników, doktorantów, studentów krajowej szkoły wyższej lub innej instytucji prowadzącej badania naukowe w zakresie informatyki. Oryginalnie laureatami mogły zostać osoby w wieku do 30 lat, a od 2022 roku, w nowej edycji Nagrody, do 35 lat.

Konkurs Bóbr

Konkurs dla uczniów z zakresu algorytmiki i technologii IT

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

ISLP - edycja Polska

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych

Konkurs jest zespołowy: 1-5 uczniów, grupy reprezentuje nauczyciel. Zadaniem w konkursie jest przeprowadzenie badania (ankieta, doświadczenie, itp.) na dowolny temat i na jego podstawie przygotowanie plakatu naukowego w wersji elektronicznej.

Prof. Pawlak Award

Professor Zdzisław Pawlak Best Paper Awards

Nagroda konferencji FedCSIS upamiętnia  prof. Zdzisława Pawlaka, autora teorii zbiorów przybliżonych (Rough sets). Organizatorzy przyznają nagrodę  w 4 kategoriach – dla autora najlepszego wystąpienia, dla młodego naukowca, dla projektu naukowo-przemysłowego oraz międzynarodowego.

Data Mining Competition

Konkurs eksploracji danych

Organizatorzy konferencji FedCSIS w każdej edycji ogłaszają nieco inne wyzwanie. W przeszłości uczestnicy mieli np. za zadanie stworzyć system do przewidywania kosztów realizacji kontraktów biznesowych, monitorowania dużej infrastruktury IT czy przewidywania współczynników zwycięstwa w popularnych grach.

Temporal Image Caption Retrieval Competition

Przetwarzanie obrazów i tekstów

To nowy konkurs w edycji FedCSIS 2023. Zadanie polega stworzeniu modelu multimodalnego, łączącego przetwarzanie obrazów i tekstów. Tego typu systemy umożliwiają czyli pobieranie obrazu dla zapytania tekstowego lub pobieranie tekstu powiązanego z danym obrazem.

PolEval Competition

Przetwarzanie jezyka polskiego

Uczestnicy konferencji FedCSIS mogą zgłaszać do konkursu narzędzia do przetwarzania języka polskiego. Zadania konkursowe obejmują: przewidywanie interpunkcji na podstawie języka mówionego, rozpoznawanie i przetwarzanie skrótów, wyszukiwanie odpowiednich fragmentów tekstu.

Center for Artificial Intelligence Challenge on Conversational AI Correctness

Przetwarzanie języka

Celem konkursu jest stworzenie modeli przetwarzania języka naturalnego, odpornych na błędy w rozpoznawaniu mowy. Konkurs nadzorują naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i centrum badawczego Samsung Polska.

Informacje o konkursach

Wielka Gala ŚDSI – nagrody, wyróżnienia i tradycyjny bankiet w znakomitym towarzystwie

Kulminacją obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego była wczorajsza Wielka Gala, która zgromadziła członków PTI, przedstawicieli organizacji partnerskich, firm, instytucji publicznych i naukowych. Wydarzenie odbyło...

Fetujemy zwycięzców konkursów GEEK i Geniallne Miejsca!

Wśród wczorajszych wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego były także finały naszych konkursów Geniallne Miejsca i GEEK (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe). Zadaniem...

Konkurs Solve for Tomorrow

Globalny program edukacyjny firmy Samsung, które wspiera rozwój kompetencji przyszłości wśród młodych ludzi poprzez drogą tworzenie projektów odpowiadających na wyzwania globalne, jak i te...

Finał konkurów Geniallne Miejsca i GEEK

Ogólnopolski finał konkursów „Geniallne Miejsca” oraz „Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe – GEEK”, odbędzie się 17 maja 2023 r. o godz. 10:00 podczas obchodów Światowych...

Zapraszamy do rejestracji na konferencję „Sztuczna inteligencja”!

Przypominamy, że już za tydzień – 17 maja w środę (9:30-15:30) – w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się otwarta konferencja „Sztuczna inteligencja”. Wydarzenie organizowane...