Konkursy organizowane cyklicznie

GEEK

Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe

Zapraszamy do rywalizacji uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod opieką nauczycieli, a zadaniem tych zespołów było stworzenie scenariusza lub prototypu cyfrowej gry edukacyjnej.

Geniallne Miejsca

Konkurs na gry/escape-room w aplikacji Genialy

Zadanie polega na przygotowaniu prezentacji w postaci gry lub escape-roomu na temat okolicy, gdzie znajduje się Placówka uczniów. Można opracować wybitną postać z regionu, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu.

Prace magisterskie

Konkurs na najlepsze prace magisterskie z informatyki

Konkurs przeprowadzany od 1984 roku dla studentów przez Oddział Dolnośląski PTI. Obejmuje prace magisterskie i dyplomowe pod kątem zastosowań zaawansowanych metod informatyki.

Książki informatyczne

Konkurs na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną

Celem nagrody jest uhonorowanie autorów szczególnie wartościowych opracowań z zakresu informatyki i jej zastosowań oraz dostarczenie środowisku polskich informatyków informacji o publikacjach zasługujących na jego szczególną uwagę.

Nagroda im. Lipskiego

Konkurs dla młodych naukowców w zakresie informatyki

Nagroda dla pracowników, doktorantów, studentów krajowej szkoły wyższej lub innej instytucji prowadzącej badania naukowe w zakresie informatyki. Oryginalnie laureatami mogły zostać osoby w wieku do 30 lat, a od 2022 roku, w nowej edycji Nagrody, do 35 lat.

Konkurs Bóbr

Konkurs dla uczniów z zakresu algorytmiki i technologii IT

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

ISLP - edycja Polska

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych

Konkurs jest zespołowy: 1-5 uczniów, grupy reprezentuje nauczyciel. Zadaniem w konkursie jest przeprowadzenie badania (ankieta, doświadczenie, itp.) na dowolny temat i na jego podstawie przygotowanie plakatu naukowego w wersji elektronicznej.

Prof. Pawlak Award

Professor Zdzisław Pawlak Best Paper Awards

Nagroda konferencji FedCSIS upamiętnia  prof. Zdzisława Pawlaka, autora teorii zbiorów przybliżonych (Rough sets). Organizatorzy przyznają nagrodę  w 4 kategoriach – dla autora najlepszego wystąpienia, dla młodego naukowca, dla projektu naukowo-przemysłowego oraz międzynarodowego.

Data Mining Competition

Konkurs eksploracji danych

Organizatorzy konferencji FedCSIS w każdej edycji ogłaszają nieco inne wyzwanie. W przeszłości uczestnicy mieli np. za zadanie stworzyć system do przewidywania kosztów realizacji kontraktów biznesowych, monitorowania dużej infrastruktury IT czy przewidywania współczynników zwycięstwa w popularnych grach.

Temporal Image Caption Retrieval Competition

Przetwarzanie obrazów i tekstów

To nowy konkurs w edycji FedCSIS 2023. Zadanie polega stworzeniu modelu multimodalnego, łączącego przetwarzanie obrazów i tekstów. Tego typu systemy umożliwiają czyli pobieranie obrazu dla zapytania tekstowego lub pobieranie tekstu powiązanego z danym obrazem.

PolEval Competition

Przetwarzanie jezyka polskiego

Uczestnicy konferencji FedCSIS mogą zgłaszać do konkursu narzędzia do przetwarzania języka polskiego. Zadania konkursowe obejmują: przewidywanie interpunkcji na podstawie języka mówionego, rozpoznawanie i przetwarzanie skrótów, wyszukiwanie odpowiednich fragmentów tekstu.

Center for Artificial Intelligence Challenge on Conversational AI Correctness

Przetwarzanie języka

Celem konkursu jest stworzenie modeli przetwarzania języka naturalnego, odpornych na błędy w rozpoznawaniu mowy. Konkurs nadzorują naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i centrum badawczego Samsung Polska.

Informacje o konkursach

Konkursu Enactus

15 czerwca 2023 roku wiceprezes ds. edukacji Anna Beata Kwiatkowska reprezentowała PTI w Jury finałów krajowych Międzynarodowego Konkursu Enactus, https://enactus.org. Enactus Poland National Competition to...

Wielka Gala ŚDSI – nagrody, wyróżnienia i tradycyjny bankiet w znakomitym towarzystwie

Kulminacją obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego była wczorajsza Wielka Gala, która zgromadziła członków PTI, przedstawicieli organizacji partnerskich, firm, instytucji publicznych i naukowych. Wydarzenie odbyło...

Fetujemy zwycięzców konkursów GEEK i Geniallne Miejsca!

Wśród wczorajszych wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego były także finały naszych konkursów Geniallne Miejsca i GEEK (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe). Zadaniem...