Strona głównaAktualnościAkademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

-

W ostatni weekend (4-5 listopada) odbyła się kolejna krajowa edycja Akademickich Mistrzostw w Programowaniu Zespołowym. W sobotę przeprowadzono zawody próbne, a w niedzielę – główną rozgrywkę. Jak zwykle emocji i wyzwań nie brakowało. Do rywalizacji stanęli najlepsi studenci z uczelni z całego kraju.

Najlepszy wynik uzyskała drużyna z Uniwersytety Jagiellońskiego w składzie: Antoni Długosz, Kacper Paciorek, Kacper Topolski (zespół przygotowywał się pod opieką merytoryczną Lecha Duraja i Krzysztofa Potępy). II miejsce wywalczyli studenci z Uniwersytetu Wrocławskiego: Krzysztof Boryczka, Antoni Buraczewski, Łukasz Pluta. Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna drużyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego (Justyna Jaworska, Jan Klimczak, Rafał Pyzik).

PTI na zawodach reprezentowali: Prezes Wiesław Paluszyński, Wiceprezes Anna Beata Kwiatkowska oraz Włodzimierz Marciński, lider projektu „PoLand of IT masters”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który przygotowali organizatorzy. Dokumentuje on przebieg tegorocznych zawodów, a także historię polskiej edycji tego międzynarodowego konkursu. W naszym kraju zawody rozwinęły się przede wszystkim dzięki działalności prof. Jana Madeya i prof. Krzysztofa Diksa. Polacy mają już wiele sukcesów zdobytych podczas finałów światowych. Zobaczymy jak będzie tym razem – 12-17 listopada w Egipcie.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów