Muzeum Komputerów nadaje w sieci

Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach jest niedostępne dla zwiedzających. Jednak podobnie jak w innych placówkach muzealnych część aktywności została przeniesiona do sieci.

Program „Godzinka czyli dwie” to audycja, nadawana regularnie i na żywo z Muzeum w każdy poniedziałek o godz. 20.00. Jest w niej sporo o starych komputerach i technologiach, ale także o rozwiązaniach współczesnych i o tym co nas czeka w przyszłości. Obok osób związanych na co dzień z Muzeum w programie pojawiają się także goście, opowiadający o własnych doświadczeniach informatycznych.

W 24 dotychczas zrealizowanych edycjach pokazywano pracę z komputerem ODRA 1305, podpowiadano jak uruchomić albo naprawić komputery retro oraz prezentowano dorobek Demosceny i polskich muzyków, zajmujących się twórczością elektroniczną. Dużą popularnością wśród widzów cieszy się stały blok, w którym prezentowane są historyczne reklamy „z dawnej branży IT”.

Transmisja w każdy poniedziałek o godz. 20.00 na kanale YT Muzeum  http://www.youtube.com/c/MuzeumHistoriiKomputerówiInformatyki, oraz na profilu FB i Twitch’u.