Zmarł Mirosław Rybczyński

0
13

Z wielkim smutkiem  przyjęliśmy wiadomość o tym, że 14 listopada 2020  w szpitalu na Gdańskiej Zaspie , w wieku 82 lat odszedł od nas nasz kolega ś+p  Mirosław Rybczyński

Człowiek nieprzeciętny, bardzo twórczy, prawy, pogodny, życzliwy, pracowity, o wielu pasjach i zainteresowaniach.

Absolwent  Politechniki Gdańskiej, długoletni członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego –Oddziału Pomorskiego PTI.

W 2018 roku, z okazji obchodów 70 – lecia Informatyki Polskiej (1948 – 2018) został odznaczony okolicznościową statuetką, przyznaną przez kapitułę PTI, osobom i instytucjom  szczególnie zasłużonym dla rozwoju informatyki polskiej.

Przez wiele lat pracował w Centrum Techniki Okrętowej w Gdańsku,  wnosząc bardzo wiele  w  rozwój, zastosowania techniki i informatyki do  szerokiego zakresu  prowadzonej działalności CTO – krajowej i zagranicznej. Sprawował też funkcję Dyrektora Naczelnego CTO.

Poza pracą zawodową był aktywnym członkiem wielu Stowarzyszeń, m.in. : Międzynarodowe Stowarzyszenie „Horologium”, Towarzystwo opieki na zabytkami, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Morskiego, TOP KORAB – Towarzystwo Okrętowców Polskich.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 28 listopada (sobota) 2020: o godz. 11-tej msza św. pożegnalna w kościele św. Jakuba w Gdańsku o godz. 12.30  uroczystości pogrzebowe w kaplicy i na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

 Wszystkim Bliskim ś+p Zmarłego  składamy serdeczne wyrazy współczucia i bliskości z Wami.

Drogi Mirku – dziękujemy za Twoją obecność wśród nas.

Do zobaczenia po drugiej strony Drogi

Spoczywaj w pokoju

koleżanki i koledzy

z Oddziału Pomorskiego PTI

Gdańsk, listopad 2020