Strona głównaAktualności75-lecia prof. Zdzisława Szyjewskiego na konferencji "Informatyka w Zarządzaniu"

75-lecia prof. Zdzisława Szyjewskiego na konferencji „Informatyka w Zarządzaniu”

-

W dniach 2-3 grudnia 2021 na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyła się VII edycja konferencji Informatyka w Zarządzaniu (IwZ). Konferencja ma charakter cykliczny i w każdym roku odbywa się w innym ośrodku akademickim w Polsce. W tym roku organizatorem był Zachodniopomorski Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego, we współpracy z Katedrą Informatyki w Zarządzaniu i Katedrą Metod Wspomagania Decyzji i Neuronauki Poznawczej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Panel dyskusyjny podczas konferencji Informatyka w Zarządzaniu

Konferencję otworzyli prof. Zdzisław Szyjewski oraz prof. Kesra Nermend. W ramach trzech sesji odbyło się szereg wystąpień prelegentów, którzy zarówno na miejscu jak i w formie zadanej prezentowali swoje prace. Z uwagi na ograniczenia pandemiczne, część uczestników konferencji brało udział w obradach w formie zdalnej. Jednym z ciekawszych punktów programu okazał się być panel dyskusyjny, gdzie jednym z uczestników był Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego – Wiesław Paluszyński. Paneliści rozmawiali o aspektach dotyczących relacji pomiędzy nauką i biznesem.

Prof. Zdzisław Szyjewski prezentuje statuetkę otrzymaną z rąk Prezesa PTI Wiesława Paluszyńskiego (z prawej)

W ramach konferencji odbyły się również obchody jubileuszu 75-lecia prof. Zdzisława Szyjewskiego. Podczas uroczystej kolacji przedstawiciele różnych ośrodków akademickich i nie tylko, składali Jubilatowi życzenia oraz wspominali wspólne relacje jakie miały miejsce na przestrzeni minionych lat. Na zakończenie obchodów prof. Szyjewski podziękował wszystkim przybyłym gościom podkreślając, że ich niezwykle liczna obecność, pomimo aktualnie panującej sytuacji, jest dla niego największym wyróżnieniem.

Przy okazji konferencji IwZ 2021, odbyło się również posiedzenie Rady Naukowej PTI.

Patronat nad konferencją sprawują Rady Naukowe PTI oraz NTIE. Zakończona właśnie edycja konferencji objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Partnerem VII edycji konferencji była firma Enea Operator.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów