Aktualności Biuletyn PTI nr 3-4/2019

Biuletyn PTI nr 3-4/2019

-

KATEGORIE

Zapraszamy do lektury nowego Biuletynu PTI.  W numerze o aplikacjach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami pisze Małgorzata Konecka –  członkini Zarządu Sekcji eZdrowie-życie bez barier. Krzysztof Lorenz przedstawia natomiast Centra Symulacji Medycznej, które ułatwiają zdobywanie doświadczenia adeptom zawodów medycznych. Kolejny tekst na temat technologii wspomagających kształcenie dotyczy wykorzystania aplikacji 3D do nauki historii.

Poza tym w numerze znalazło się sporo materiałów z FedCSIS 2019 – relacja autorstwa Tomasza Klasy oraz wywiady, które przeprowadził z głównymi prelegentami poprzedniej edycji konferencji: Włodzisławem Duchem oraz Janem Boschem.

W nowym Biuletynie kontynuujemy także temat historii informatyki i cyberbezpieczeństwa. W numerze znalazł się kolejny materiał Artura Marka Maciąga, animatora Inicjatywy Kultury Bezpieczeństwa. Maciej Godniak z kolei zachęca do lektury książki Marka Hołyńskiego „Polska informatyka: zarys historii”.

Biuletyn dostępny jest na naszej stronie: https://portal.pti.org.pl/wp-content/uploads/2020/06/BiuletynPTI_2019_3_4_ewydanie2.pdf

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast