Aktualności CommonSign 2021

CommonSign 2021

-

Przypominamy, że 4 listopada rusza jubileuszowa, 10. edycja CommonSign – konferencji  poświęconej problematyce funkcjonowania podpisu elektronicznego, elektronicznej identyfikacji oraz usług zaufania w naszym kraju.

Przyspieszona pandemią digitalizacja oraz przejście na pracę zdalną spowodowały, że uwierzytelnienie  uczestników wielu transakcji stało się konieczną praktyką i zaistniało na skalę dotychczas niespotykaną. Przed Polską stoi także wiele wyzwań formalnych związanych z cyfrowym podpisem – konieczność aktualizacji rozporządzenia eIDAS z 2014 roku, wprowadzenie europejskiego portfela cyfrowej tożsamości czy zastosowanie technologii blockchain. W kontekście elektronicznej identyfikacji musimy także nieustająco dbać o kwestie związane z ochroną prywatności oraz szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem.

Podczas obrad CommonSign najwybitniejsi eksperci z naszego kraju spróbują udzielić odpowiedzi, jak sprostać tym wyzwaniom. Jako prelegenci wystąpią przedstawiciele polskich firm oferujący usługi zaufania i bezpieczeństwa informacji (m.in. Asseco, Identt, FCR),  naukowcy, prawnicy oraz specjaliści związani z administracją państwową.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Należy zarejestrować się przez formularz dostępny na stronie: https://app.livewebinar.com/805-900-420. Współorganizatorem konferencji jest NASK, a PTI objęło wydarzenie patronatem.

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast