Aktualności Cyberbezpieczeństwo i certyfikacja – lutowy Klub Informatyka

Cyberbezpieczeństwo i certyfikacja – lutowy Klub Informatyka

-

Oddział Mazowiecki PTI zaprasza na kolejny Klub Informatyka, który odbędzie się 25 lutego (wtorek), w siedzibie NASK w Warszawie (ul. Kolska 12, sala Lotnisko) i będzie w całości poświęcony kwestiom certyfikacji w obszarze cyberbezpieczeństwa. Prelekcje rozpoczną się o 18.30, ale organizatorzy – jak zwykle – zapraszają do wcześniejszego przybycia i rozmów kuluarowych.

Pierwszą prezentację przedstawi Paweł Kostkiewicz, Kierownik  Ośrodka  Standaryzacji  i  Certyfikacji  w  NASK.  Omówi on wpływ certyfikowanych produktów i usług ICT na bezpieczeństwo teleinformatyczne.

Aspekty kadrowe systemów certyfikacji kompetencji z obszaru cyberbezpieczeństwa zaprezentuje Marcin Cabak, doradca Zarządu w Polskim Towarzystwie Informatycznym. Wobec znacznego niedoboru specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa i rzeszy chętnych, którzy chcą się przekwalifikować korzystając z formalnych lub nieformalnych dróg kształcenia  niezmiernie istotne jest właściwe potwierdzanie kompetencji kandydatów. Z problemem tym zmierzyło się Polskie Towarzystwo Informatyczne uruchamiając projekt utworzenia krajowego systemu certyfikacji zawodowej w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Więcej informacji: http://mazowsze.pti.org.pl/13,aktualnosci/article:333

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast