AktualnościFinał "Genialnych Miejsc" w Rzeszowie

Finał „Genialnych Miejsc” w Rzeszowie

-

Oddział Podkarpacki PTI fetował regionalnych zwycięzców konkursu „Genialne Miejsca” w ubiegły czwartek, 9 czerwca. Uroczystość odbyła się w Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie. Koordynatorem wojewódzkim na Podkarpaciu – z ramienia Sekcji Informatyki Szkolenie PTI – była Pani Iwona Gadomska.

Podczas spotkania wręczono nagrody i dyplomy autorom najlepszych prac w województwie. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu za pracę pt. „PRZEMYŚL”. Drugie miejsce zdobyli ex aequo: uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Dębie za grę „Miasteczko ukryte w lesie – Nowa Dęba” oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie za pracę „Tajemnice BAZYLIKI OO. BERNARDYNÓW W RZESZOWIE”. Wyróżnienie otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 18 w Rzeszowie za pracę „Rzeszów. Escaperoom”.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie za pracę „Geniallne miejsca Rzeszów”. Zachęcamy do obejrzenia prac umieszczonych na mapie Polski.

 

 

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....