Aktualności Global Games 2021

Global Games 2021

-

Zapraszamy 10-11 czerwca na  XIII edycję konferencji „Bezpieczeństwo w Internecie”, którą współorganizuje Polskie Towarzystwo Informatyczne i Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

W trakcie tegorocznej edycji skupiamy uwagę na globalnych „grach i graczach”, ale rozpatrujemy ich aktywność także z unijnej i krajowej perspektywy. Debaty dotyczą: grywalizacji, własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji, ochrony konsumenta i władztwa podatkowego w Internecie, a także wiedzy i umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa.

W pierwszym dniu konferencji prezentowane będą problemy rozwoju rynku gier video i esportu oraz ochrony własności intelektualnej w świecie gier, a także publiczno-prawnej regulacji funkcjonowania takich „globalnych graczy” jak Google, Facebook, Microsoft, Amazon. Drugi dzień konferencji poświęcony będzie „grom o bezpieczeństwo” w cyberprzestrzeni, analityce danych i ochronie graczy w Internecie oraz wykorzystaniu gier i symulatorów w edukacji dla cyberbezpieczeństwa.Wyniki badań prezentowane na konferencji będą przedmiotem kolejnego tomu monografii z serii Internet.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną agendą wydarzenia.

Udział w konferencji jest bezpłatny – rejestracja odbywa się do dnia 8 czerwca b.r.