Aktualności IT@BANK pod patronatem PTI

IT@BANK pod patronatem PTI

-

Polskie Towarzystwo Informatyczne objęło patronatem honorowym tegoroczną edycję konferencji IT@BANK, która odbyła się 15.11.2018 r. Konferencja ta jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych (wzięło w niej udział ponad 600 uczestników) konferencji organizowanych przez sektor bankowy. Tematyka tegorocznej edycji dedykowana była najnowszym, globalnym trendom w bankowym IT oraz wpływu nowych technologii na rozwój i efektywność sektora bankowego.

Konferencje otworzył Prezes Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, który w wystąpieniu podkreślił, że klienci przenieśli odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo na banki. Dodatkowo w ostatnim czasie pojawił się kolejny segment regulacji prawnych – ustawa o cyberbezpieczeństwie, a w rezultacie konsekwencje tych regulacji dotkną nas wszystkich. Bankowcy mają świadomość, że stale muszą się doskonalić i dbać o rozwój technologii i zmiany te muszą odbywać się w ścisłej współpracy branży z naukowcami. Bez tego w kolejnych dziesięcioleciach bankowość nie będzie mogła odpowiedniosię rozwijać.

Pierwsza sesja konferencji IT@Bank 2018 została poświęcona technologii jako podstawie rozwoju biznesu bankowego. Celem drugiej sesji było poszukiwanie nowych inspiracji dla działań banków. W trzeciej sesji tematem były trendy w technologii i jej znaczeniu dla rozwoju usług bankowych. Prelegenci skupili się na bezpieczeństwie w rozwiązaniach bankowych oraz rosnącej roli sztucznej inteligencji.

Wzorem lat ubiegłych, na zakończenie konferencji zaprezentowano w odrębnej sesji najciekawsze rozwiązania fintechów, które mogą wywrzeć wpływ na rozwój sektora finansowego. Zwycięzcą tegorocznej edycji zostali twórcy inteligentnego asystenta Edward.ai.

Kulminacyjnym punktem konferencji, tradycyjnie już, było ogłoszenie wyników trzynastej edycji rankingu IT@BANK. Rozpoczynając galę, redaktor naczelny „Miesięcznika Finansowego BANK” Stanisław Brzeg-Wieluński przypomniał, iż w tegorocznej edycji wystartowało 57 firm z branży teleinformatycznej, świadczących usługi dla instytucji finansowych. Zwrócił również uwagę na fakt, iż rosnące zapotrzebowanie na wsparcie banków nowoczesnymi rozwiązaniami z branży IT podyktowane było w ostatnim czasie koniecznością wdrożenia nowych przepisów, takich jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych.

Prezentacje z konferencji dostępne są na stronie https://konferencje.alebank.pl/konferencje/itbank-2018/

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast