Strona głównaAktualnościKonferencja "Uwaga! Smartfon"

Konferencja „Uwaga! Smartfon”

-

Międzynarodowa Konferencja „Uwaga! Smartfon” to unikatowe w skali całej Europy wydarzenie poświęcone zagadnieniom cyfryzacji i nadmiernemu korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci i młodzież. W gronie specjalistów z wielu dziedzin oraz ekspertów i popularyzatorów wiedzy o cyfrowych zagrożeniach i cyfrowej higienie chcemy dyskutować m.in. o „uzależnieniu od ekranów”, cyfryzacji edukacji, kwestii smartfonów w szkołach i roli nowoczesnych technologii w życiu społecznym. Partnerem merytorycznym konferencji jest Polskie Towarzystwo Informatyczne.

W siedmiu panelach dyskusyjnych poświęconych m.in.: cyfryzacji edukacji, „uzależnieniu od ekranów”, cyfrowej higienie, kwestii smartfonów w szkołach, roli nowoczesnych technologii w życiu społecznym, sztucznej inteligencji udział wezmą wybitni eksperci, naukowcy i popularyzatorzy z Polski, USA i Niemiec.

Gośćmi specjalnymi będą:

  • profesor Gary W. Small i Gigi Vorgan — autorzy bestsellerów “iMózg” i “Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach”.
  • profesor Manfred Spitzer — autor bestsellerów: „Cyfrowa demencja”, ”Epidemia smartfonów”, „Jak uczy się mózg”.
  • profesor Andrzej Zybertowicz — autor “Samobójstwo Oświecenia. Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat” i “Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce”.

Konferencja odbędzie się 6 czerwca 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja: www.uwagasmartfon.pl. Każdy uczestnik konferencji otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów