Aktualności„Laboratoria przyszłości w praktyce” – szkolenia już ruszyły!

„Laboratoria przyszłości w praktyce” – szkolenia już ruszyły!

-

Sekcja Informatyki Szkolnej PTI  wraz z EduTriki rozpoczęła cykl szkoleń dla nauczycieli, który ma na celu umożliwienie im skutecznego wykorzystania sprzętu otrzymanego przez szkoły w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało wyposażenie, jednak nie zaplanowało żadnego wsparcia merytorycznego.

Podobnie, jak w przypadku nauki zdalnej – z pomocą przyszli sami nauczyciele – praktycy, fachowcy w swojej dziedzinie, mający wieloletnie doświadczenie w wykorzystaniu sprzętu na swoich zajęciach. Z inicjatywy Agnieszki Halickiej i Beaty Chodackiej, zaangażowali się w projekt „Laboratoria Przyszłości w praktyce”.

Na grupie facebookowej dla nauczycieli odbyły się już pierwsze szkolenia. Zachęcamy do obejrzenia nagrań wszystkich, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w nich w czasie rzeczywistym.

Pierwsze szkolenia dotyczyły:

Zapiszcie się koniecznie do grupy (która liczy już ponad 4 tys. członków), bo kolejne bardzo ciekawe webinary odbędą się niebawem!

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....