Strona głównaUncategorizedMłodzieżowa Interdyscyplinarna Konferencja Informatyczna MIKI

Młodzieżowa Interdyscyplinarna Konferencja Informatyczna MIKI

-

KATEGORIE:

Zapraszamy 22-23 marca 2024 roku do Torunia na pierwszą Młodzieżową Interdyscyplinarną Konferencję Informatyczną MIKI 2024 (https://edu-info.mat.umk.pl/miki).

To wydarzenie organizowane głównie przez uczniów, przy wsparciu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Wydziału Matematyki i Informatyki UMK oraz Fundacji 'Gimnazjum i Liceum Akademickie’. Nazywamy je 'córką’ konferencji Informatyka w Edukacji (Iwe2024) https://iwe.mat.umk.pl.

Młodzieżowa Interdyscyplinarna Konferencja Informatyczna” MIKI 2024 jest pierwszą w Polsce tego typu młodzieżową inicjatywą skierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Jest to konferencja naukowa, mająca na celu rozpowszechnianie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i zachęcanie uczniów do zgłębiania wiedzy z informatyki i jej zastosowań we wszystkich dziedzinach życia. Zwraca szczególną uwagę na wyjaśnianie zagadnień, które interesują uczestników oraz nowinek, które mogą być trudne do zrozumienia. Stwarza możliwość do podzielenia się z rówieśnikami swoimi naukowymi i technicznymi osiągnięciami informatycznymi. Uczniowie będą dyskutowali również nad tym, w jaki sposób chcieliby być uczeni informatyki w szkole.

Serdecznie zapraszamy również uczniów do wzięcia udziału w organizowanym w ramach konferencji konkursie MAC – MIKI ARDUINO CONTEST.

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów