AktualnościO modelowaniu wirusów na „Klubie Informatyka”

O modelowaniu wirusów na „Klubie Informatyka”

-

Oddział Mazowiecki PTI zaprasza na pierwszy w tym roku „Klub Informatyka”, który dotyczyć będzie matematycznego modelowania wirusów, w tym przede wszystkim wirusów z grupy Covid-SARS. Spotkanie zaplanowano w formule zdalnej już jutro, 11 stycznia o godz. 18.30.

O modelowaniu przebiegu pandemii o powiedzą: prof.Tyll Kruger z Politechniki Wrocławskiej oraz dr inż. Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania UW. Pierwszy z prelegentów jest założycielem międzynarodowego interdyscyplinarnego zespołu badawczego MOCOS – MOdelling COronavirus Spread. Dr inż. Franciszek Rakowski obronił doktorat poświęcony badaniom dynamiki molekularnej cząsteczek biologicznych.

Więcej szczegółów dostępna jest na stronie Oddziału Mazowieckiego. W styczniu planowane jest także drugie spotkanie z cyklu „Klub Informatyka”.

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....