PTI nagrodzone dyplomem Złotego Herolda podczas XXV Forum Teleinformatyki

Podczas odbywającego się w dniach 26-27 września XXV Forum Teleinformatyki, Polskie Towarzystwo Informatyczne zostało wyróżnione Dyplomem Złotego Herolda.

Wyróżnienie  PTI jest uhonorowaniem wieloletniej współpracy członków naszej społeczności  z organizatorami Forum. Aktywnie uczestniczą oni w radzie programowej, angażują się w przygotowania oraz prowadzenie odbywających się podczas Forum sesji tematycznych.

W tegorocznym, jubileuszowym Forum Teleinformatyki, prowadzona przez PTI Rada do spraw kompetencji – Informatyka była gospodarzem specjalnej sesji, która przyciągnęła wielu zainteresowanych. Była ona miejscem ciekawych dyskusji moderowanych przez kol. Beatę Ostrowska oraz kol. Tomasza Kulisiewicza.

Także w sesji Forum Młodych Mistrzów bardzo aktywny był udział przedstawicieli naszej społeczności. W komisji oceniającej wystąpienia młodych naukowców uczestniczyli kol. Maria Ganhza, Zbigniew Szpunar oraz Włodzimierz Marciński. W kategorii „poza horyzont”, w której przyznawana jest nagroda prezesa PTI najwyżej oceniono wystąpienie „Planetarium VR” pań Andżeliki Domańskiej oraz Beaty Kakareko z Politechniki Warszawskiej – gratulujemy.

Podczas inauguracji Forum przedstawiona została informacja na temat realizowanego przez PTI projektu „PoLAND of IT masters”.

Prezes PTI Włodzimierz Marciński (pierwszy z prawej) wraz z innymi laureatami Złotego Herolda
fot. Tomasz Kulisiewicz