AktualnościShadow IT oraz blockchain - o cyberbezpieczeństwie na Klubie Informatyka

Shadow IT oraz blockchain – o cyberbezpieczeństwie na Klubie Informatyka

-

Uczestnicy Klubu Informatyka po raz kolejny będą mieli okazję uaktualnić informacje na temat cyberbezpieczeństwa. Oddział Mazowiecki zaprasza na zdalne spotkanie 23 marca, o godz. 18.30. Tym razem prelegenci przedstawią zagadnienia związane z technologia blockchain oraz niebezpieczeństwa shadow IT.

Pierwszy temat przybliży Grzegorz Cenkier. Blockchain kojarzy się większości ludzi z bitcoinem, kryptowalutą, która istnieje tylko w formie gotówki elektronicznej. Ale to rozwiązanie znajduje coraz więcej zastosowań w sektorach finansowym i nieruchomości, do rozliczania transakcji kupna-sprzedaży energii elektrycznej czy w logistyce i zarządzaniu na całym świecie.

Jako drugi prelegent wystąpi Janusz Żmudziński. Opowie o niebezpiecznej praktyce budowy infrastruktury informatycznej przez pracowników w dobrej wierze, jednak poza wiedzą oficjalnego kierownictwa IT organizacji. To właśnie jest shadow IT.

Po szczegóły zapraszamy na stronę Oddziału Mazowieckiego: http://mazowsze.pti.org.pl/13,aktualnosci/article:367

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....