Strona głównaAktualnościŚwięto nowo powołanego Wydziału Informatyki AGH

Święto nowo powołanego Wydziału Informatyki AGH

-

Wspólnie z Oddziałem Małopolskim PTI świętowaliśmy powołanie Wydziału Informatyki AGH. Gala z tej okazji odbyła się we wtorek, 26 listopada. Wydział Informatyki od początku bieżącego roku akademickiego zastąpił Instytut Informatyki funkcjonujący dotychczas w strukturze Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Władze naczelne PTI na uroczystości reprezentowali: Prezes Wiesław Paluszyński oraz Marek Hołyński, przewodniczący Głównego Sądu Koleżeńskiego. Uczestnicy gali mieli okazję wysłuchać wykładu Marka Hołyńskiego o  początkach i historii polskiej informatyki. Natomiast o tym, co obecnie króluje w informatyce – czyli o sztucznej inteligencji – opowiedział prof. Przemysław Kazienko.

Wydarzenie uświetnił występ Art Color Ballet ze spektaklem Elements. Uroczyście otwarto także wystawę PasJA, na którą składają się portrety pracowników i współpracowników Wydziału wykonane w szlachetnej, całkowicie analogowej i unikalnej technice cyjanotypii (ich autorem jest dr inż. Maciej Woźniak).

Po szczegółową relację z wydarzenia zapraszamy na stronę Wydziału: https://www.informatyka.agh.edu.pl/pl/blog/gala-wydzialu-informatyki/

 

Fot. B. Pawlik, Wydział Informatyki AGH

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów