Aktualności VIII Digital Money & Blockchain Forum

VIII Digital Money & Blockchain Forum

-

Zapraszamy na VIII edycję Digital Money & Blockchain Forum, które odbędzie się pod patronatem PTI 17-18 czerwca 2021 r. Hasło tegorocznych obrad to „Aktywa cyfrowe, bitcoin i cyfrowe pieniądze – nowy etap?”. Bezpłatna rejestracja na konferencje odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie: https://digitalmoneyforum.biz/.

Pod koniec 2013 r. kapitalizację światowego rynku kryptowalut szacowano (coinmarketcap.com) na 12,5 mld dolarów, a 7 lat później było to już 756 mld dol., tj. odnotowano 60-krotny wzrost. Wszystko wskazuje na to, że rynek ten będzie nadal, dynamicznie się rozwijał – interesują się nim coraz bardziej banki (w tym centralne), fundusze, BigTech i celebryci.

Czas obecny to już ugruntowana obecność technologii blockchain i walut cyfrowych w światowym ekosystemie. Minione lata przyniosły Polsce jednak mieszane doświadczenia. Stąd zasadne są pytana o przyszłość tego sektora w Polsce i poza nią – do przedyskutowania w gronie fachowców. Powyższą tematykę chcemy omówić w kontekście takich zagadnień jak: Technology, Business, Payments, Commerce, Security, Law i Compliance. Proponujemy, by w trakcie ósmej edycji Digital Money & Blockchain Forum przedyskutować on-line m.in. następujące kwestie:

  • Jakie interesujące rozwiązania techniczne pojawiły się ostatnio w świecie blockchain?
  • Jaka przyszłość czeka Ethereum (PoS i in.) oraz rynek tokenów ERC20 i NFT?
  • Czy już czas na ściślejsze regulacje rynków kryptowalut oraz jak to wpłynie na innowacyjność?
  • Czy Polska będzie podążała w tyle za regulacjami UE, czy wyjdzie przed szereg i dogoni Estonię?
  • Czy powstanie cyfrowy złoty, czy też w Polsce będziemy używać cyfrowego euro, juana i diem?

 

       

Zmień rozmiar czcionki
Wysoki kontrast