AktualnościWarsztaty - kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa

Warsztaty – kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa

-

w ramach projektu Utworzenie i funkcjonowanie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, realizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji, planowane jest przeprowadzenie do końca 2021 r. trzech warsztatów.

Cykl warsztatowy obejmować będzie trzy wydarzenia w formule online:

1.       Dobre praktyki – współpraca edukacji i biznesu z sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa

6 grudnia br. w godz. 14:30 – 16:00

2.       Kompetencje niezbędne do realizacji przez branżę telekomunikacyjną zadań na rzecz bezpieczeństwa państwa w kontekście nowych technologii i zagrożeń cyberbezpieczeństwa

14 grudnia br. w godz. 14:00 – 16:00

3.       Kompetencje niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze

15 grudnia br. w godz. 10:00 – 12:00

 Zapraszamy do rejestracji na wszystkie warsztaty TUTAJ

Cel warsztatu Dobre praktyki – współpraca edukacji i biznesu z sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa to zidentyfikowanie możliwych płaszczyzn współpracy między edukacją i biznesem TCB oraz prezentacja przykładów dobrych praktyk.

Cel warsztatu Kompetencje niezbędne do realizacji przez branżę telekomunikacyjną zadań na rzecz bezpieczeństwa państwa w kontekście nowych technologii i zagrożeń cyberbezpieczeństwa to zidentyfikowanie kompetencji pracowników firm branży telekomunikacyjnej, niezbędnych do realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem państwa. Warsztat rozpocznie się prezentacją kompetencji pracowników branży telekomunikacyjnej, których zestawienie jest wynikiem badania przeprowadzonego przez serwis Teleinfo24.pl.

Cel warsztatu pt. Kompetencje niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze to wypracowanie listy kompetencji niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze. Warsztat moderować będzie Dariusz Śpiewak – koordynator Gaia-X w Polsce. Główny temat to identyfikacja potrzeb kompetencyjnych związanych z rozwojem usług chmurowych.

Do udziału w warsztatach serdecznie zapraszamy przedstawicieli Członków Sektorowej Rady, ekspertów branży telekomunikacji i cyberbezpieczeństwo, osoby zajmujące się polityką kadrową (HR) w firmach oraz wszystkich zainteresowanych włączeniem się w prace związane z ekosystemem kompetencyjnego tego sektora. Państwa aktywność pozwoli na identyfikację i opis specjalistycznych potrzeb kompetencyjnych pracowników branży TCB.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Maciejem Wnukiem maciej.wnuk@piit.org.pl

 

Spotkanie pracowników ERY

W gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się dzisiaj (6 marca) spotkanie byłych pracowników Zakładów „ERA”, w których wytwarzano m.in....

„Polska informatyka: zarys historii” w Plus Minus „Rzeczpospolitej”

Miło nam poinformować, że publikacja autorstwa wiceprezesa PTI Marka Hołyńskiego pt. „Polska informatyka: zarys historii” otrzymała bardzo pozytywną recenzję w dodatku Plus Minus „Rzeczpospolitej”....