Strona głównaAktualnościZaproszenie na V Podlaską Konferencję Informatyczną

Zaproszenie na V Podlaską Konferencję Informatyczną

-

Oddział Podlaski PTI i Koło w Łomży zapraszają na konferencję, która będzie w całości poświęcona aspektom związanym z przetwarzaniem danych w chmurze. Odbędzie się ona 25-26 kwietnia 2019 w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży (ul. Studencka 19, start o godz. 10).

Przetwarzanie w chmurze pozwala organizacjom ograniczyć koszty przygotowania infrastruktury. Umożliwia skupienie się na swojej podstawowej działalności, zamiast tracić czas i pieniądze na utrzymanie infrastruktury IT. Dostęp do zasobów i niezbędnych aplikacji jest łatwy, często wystarczy do tego przeglądarka internetowa. Dodatkowo jeżeli spełnione są wytyczne dotyczące wdrażania odpowiednich zabezpieczeń określonych w normie ISO / IEC 27002, nasze dane są bardzo bezpieczne.

Tematy związane z przetwarzanie w chmurze (ang. cloud computing) są coraz częściej poruszane w małych firmach i jednostkach administracji różnego szczebla. Zastosowanie rozwiązań chmurowych wydaje się w nich zasadne, biorąc pod uwagę płynące z tego korzyści i nie zapominając jednocześnie o rodzących się zagrożeniach.

Konferencję skierowana jest do osób zarządzających w organizacjach i mających wpływ na bezpieczeństwo informacji, informatyków, administratorów danych osobowych w:

a) biznesie,
b) administracji,
c) placówkach edukacyjnych,
d) podmiotach świadczących usługi medyczne,
e) podmiotach z branży IT.

Organizatorem Podlaskiej Konferencji Informatycznej jest Polskie Towarzystwo Informatyczne – Koło w Łomży, a współorganizatorem konferencji – Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Aby wziąć udział w konferencji i otrzymać certyfikat – trzeba się zarejestrować poprzez stronę http://konferencja.lomza.pl/index.php/rejestracja

Najważniejsze informacje

Informacje z oddziałów